Zalety przedszkola

ogród - przedszkole Mokronosek

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Mokronosek powstało w 2009 roku w Mokronosie Górnym, tylko 4 km od Wrocławia – blisko zjazdu z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Nasza kadra to wysoko wykwalifikowani specjaliści. Nadzór pedagogiczny nad przedszkolem sprawuje Dolnośląskie Kuratorium Oświaty. Przedszkole wpisane jest do ewidencji szkół i placówek niepublicznych Urzędu Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie. Przedszkole prowadzone jest przez Dziecięce Centrum Edukacyjno-Sportowe Tomaszewski Bohdan, w specjalnie przystosowanym budynku.

Tradycją przedszkola niepublicznego Mokronosek stały się już wyjazdy na Białe Przedszkole do Zieleńca, gdzie maluchy pod okiem instruktorów uczą się jazdy na nartach i spędzają aktywnie czas na świeżym powietrzu. Przedszkolaki i ich wychowawcy z sukcesami przygotowują spektakle teatralne i prace na konkursy plastyczne. Dzieci regularnie uczestniczą w zajęciach poza przedszkolem integracyjnym, wyjeżdżając do teatru lalek, Centrum Sztuki Impart, muzeów, na wycieczki krajoznawcze.

Chcesz z nami porozmawiać o przedszkolu Mokronosek? Przejdź do strony Kontakt.

Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Mokronosek pod Wrocławiem – 7 atutów:

  1. Gabinety terapeutów i 7 sal dla dzieci – każda wyposażona we własną łazienkę ze specjalnie przystosowanymi dla dzieci toaletami i umywalkami oraz pomoce dydaktyczne, gry edukacyjne i zabawki.
  2. Kadra pedagogów specjalnych – przedszkole integracyjne przyjmuje dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Wykwalifikowana kadra pedagogów specjalnych prowadzi zajęcia terapeutyczne, rewalidacyjne, logopedyczne. Przedszkole zapewnia również własną opiekę psychologiczną.
  3. Bogata oferta zajęć dodatkowych – nauka języka angielskiego, rytmiki z elementami tańca, gimnastyki ogólnorozwojowej, zumba i basen. Organizowane są zajęcia szachowe, warsztaty teatralne, warsztaty kreatywności, glinolandia. Raz w miesiącu do przedszkola przyjeżdża Dziadek Bach, dzięki któremu dzieci poznają tajniki muzyki klasycznej. ZOBACZ: plan zajęć przedszkola. Przedszkole chętnie zaprasza rodziców na ciekawe zajęcia. Rodzice i dziadkowie włączają się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”, przygotowują dla dzieci zajęcia kulinarne, plastyczne i aktywnie uczestniczą w zajęciach otwartych.
  4. Własna kuchnia przedszkolna – z bogatym zapleczem, sąsiaduje z przestronną jadalnią. Trzy razy dziennie przedszkolaki jedzą domowe i zdrowe posiłki, przygotowywane przez dietetyka. Zobacz: jadłospis przedszkola Mokronosek.
  5. Tajemniczy ogród przedszkolny – w którym mieszkają dwa kucyki: Basia i Barbórka. Dzieci jeżdżą na konikach, w ramach zajęć terapeutycznych prowadzonych przez specjalistkę hipoterapii. Wśród okazów krzewów i kwiatów w oczku wodnym pływają złote rybki, które spełniają życzenia, a w altanie stoi kamienny kominek, gdzie można przygotować pieczone jabłuszka, czy ziemniaczki, podczas plenerowych, rodzinnych uroczystości.
  6. Plac zabaw przedszkola niepublicznego Mokronosek wyposażony jest w dwie piaskownice, trampolinę, karuzelę i boisko do piłki nożnej, gdzie organizujemy zajęcia sportowo-rekreacyjne i turnieje międzyprzedszkolne.
  7. Instalacja wentylacyjna najnowszej generacji – piętrowy budynek przedszkola integracyjnego został wyposażony w hybrydowy system wentylacji, na żądanie z rekuperacją ciepła. Dzięki temu dzieci bawią się i rozwijają swoje umiejętności w zdrowym klimacie.

Ogród przedszkolny [16 zdjęć]