O przedszkolu

przedszkole integracyjne Mokronosek

Mokronosek to wyjątkowe miejsce. Urzekło mnie tajemnicą ogrodu, gdzie mieszkają kucyki, profesjonalizmem właściciela, który ma wiele ambitnych pomysłów, dobrym słowem pani kucharki, ciepłym spojrzeniem nauczycielek i wszechobecnością nieustannie uśmiechniętych dzieci.

A gdy na buźki naszych przedszkolaków wkrada się smutek, zawsze znajdzie się wsparcie ulubionej pani, która przytuli, wytłumaczy, zajmie zabawą.

Przedszkole integracyjne Mokronosek to niezwykłe miejsce, czynne przez cały rok (nie robimy przerwy wakacyjnej), tworzy pełna entuzjazmu i potencjału, wykwalifikowana kadra. Doświadczeni i odpowiedzialni specjaliści, a jednocześnie twórczy i pełni wyidealizowanych pedagogicznych marzeń.

Już na początku każdego nowego roku szkolnego nasze przedszkole integracyjne tętni życiem, kiedy organizujemy Wioskę Indiańską, sadzimy drzewka i witamy jesień w Parku Szczytnickim. Pojawiają się nowe inspiracje, wspólne szkolenia, pomysły na wycieczki, konkursy, wyjazdy na festiwale teatralne i spotkania z rodzicami.

Przedszkole wciąż zmienia wizerunek, stroi się w tematyczne dekoracje. Na tablicach i drzwiach wejściowych przekazuje czytelne informacje dla rodziców, którzy na każdym kroku wspierają nas dobrym słowem i uczestniczą w życiu przedszkolaków: czytają dzieciom bajki, przygotowują zdrowe soki i sałatki, opowiadają o swoich zawodach.

Plan zajęć w przedszkolu – zobacz szczegóły

Zmienia się także otoczenie przedszkola. Do naszego zaczarowanego ogrodu, pełnego nowych oryginalnych kwiatów i krzewów, można już dojść chodnikiem wyłożonym dekoracyjną kostką brukową. Pojawiło się trawiaste boisko do piłki nożnej, gdzie w maju 2012 rozegrane zostały I Mistrzostwa Przedszkolaków w Piłce Nożnej z medalami i pucharami dla najlepszych.

Coraz ciekawsze, atrakcyjne zajęcia dodatkowe i niestandardowa oferta usług przedszkolnych spowodowały bardzo duże zainteresowanie nowych rodziców (także dzieci z orzeczeniem o kształceniu specjalnym), którzy chcieli powierzyć nam opiekę nad swoimi pociechami. Zaistniała potrzeba adaptacji nowej sali przedszkolnej, zatrudnienia kolejnych specjalistów oraz wydłużenia czasu pracy psycholożki i neurologopedki.

 To miejsce inspiruje i motywuje do tworzenia kolejnych projektów, realizacji nowych pomysłów, zaraża swoją energią, którą staramy się przekazywać dzieciom, nauczycielkom, rodzicom i przyjaciołom naszego przedszkola.

Proponujemy naszym Przedszkolakom atrakcyjne zajęcia dodatkowe: basen, rytmikę, zumba-dance, gimnastykę, Psiaki-Przedszkolaki, języki: angielski, francuski i niemiecki,glinolandię, warsztaty teatralne, jazdę na kucykach, judo, koncerty Dziadka Bacha, wyjazdy na Białe i Zielone Przedszkole, zajęcia w teatrze, muzeum. To wszystko stanowi obraz Mokronoska, w którym każdy nowy dzień to nowa nauka i doświadczenie, także dla mnie.

 

Violetta Japa

Autorka jest dyrektorem ds. pedagogicznych w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym Mokronosek – Mokronos Górny koło Wrocławia. Nauczycielka dyplomowana, ekspert w dziedzinie awansu zawodowego nauczycieli, instruktor teatralny, choreograf.